Alanya Triatlonu için çevrim içi toplantı yapıldı

Ekim ayında yapılacak Alanya Triatlonu öncesi, Avrupa Triatlon Birliği Lideri Renato Bertrandi’nin de katıldığı çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Türkiye Triatlon Federasyonundan yapılan açıklamada, federasyon lideri Bayram Yalçınkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, federasyon yetkililerinin katıldığı belirtildi.

Bu yıl 30. sefer yapılacak tertip için Avrupa Triatlon Birliği ve Alanya Belediyesi ile uyumlu bir iş birliği süreci geçirdiklerini anlatan Türkiye Triatlon Federasyon Lideri Bayram Yalçınkaya, “Alanya Triatlonu, Türkiye’nin triatlon branşında bir federasyon çatısı altında birleşmesinden, bir öbür deyişle kurumsallaşmasından çok evvel, 1990’dan bu yana kesintisiz devam eden bir müsabaka. Türk spor tarihimizde de bu kadar uzun soluklu projeleri çok sık görmüyoruz. Bu nedenle öncelikle Alanya Belediyesine ve tertibe inanan ve dayanak veren Avrupa Triatlon Birliğine teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

Yalçınkaya, 1-3 Ekim’de düzenlenecek tertipte, Alanya’daki birinci yarışa katılmış sportmenler için özel bir davet yapma kararı aldıklarını ve hala etkin sporun içinde olan triatletlere yönelilk “nostalji triatlonu” düzenlemeyi düşündüklerini kaydetti.

Leave a Comment