Aykut Kocaman: “Ligde kalmak için 1 puan garanti gibi”

Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Aykut Kocaman, Ankaragücü’nü 2-1 yendikleri maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Galibiyeti pahalandıran Aykut Kocaman “Oyuncularımı tebrik ederim. Sıcak bir havada oynadık. Golü de yedik, ikinci golü yeme tehlikemiz vardı. Sakin ve sabırlı oynayarak kazandık. İki ekip ismine da güçlü maçtı. Sevincin ve sorunun iç içe olduğu maçtı. Kendi oyunumuzu en sonunda rakibimize kabul ettirdik ve bir biçimde başardık.” dedi.

Junior Fernandes’in attığı galibiyet golü hakkında konuşan Aykut Kocaman “Junior Fernandes’e farklı parantez açmam lazım. Enzo Crvielli’nin cezalı, Fredrik Gulbrandsen’in de yokluğunda Nacer Chadli’ye dayanak verecek merkez oyuncumuz yoktu. Ekibi ve arkadaşları için kıymetli bir atak yaptı. Baskısı ve vuruşu üst düzeydeydi, teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

İkinci golden sonra gördüğü sarı kartın sorulması üzerine Aykut Kocaman “Sarı kart gördüğüm için şad değilim. Hakemler bunu anlar mı, anlamak zorunda mı, yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Oyun şehvetiyle bütün ekip sevince giderken, kalecilerin erken başlamayı engellemesini söylerim. Volkan Babacan’a bağırmaya çalışırken, ara denetimini kaçırdık sanırım. Kurallar böyleyse, boynumuz kıldan ince.” açıklamasını yaptı.

“Kümede kalmanız için kaç puan lazım?” sorusunu yanıtlayan Aykut Kocaman “1 puan garanti üzere gözüküyor” diye konuştu.

Leave a Comment