Bayern Münih’te 9 yıllık birliktelik sona erdi

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Bayern Münih İspanyol ulusal futbolcu Javi Martinez’in dönem sonunda ayrılacağını duyurdu.

Alman kulübünden yapılan açıklamada, Bayern Münih’in ve Martinez’in başarılı 9 yılın akabinde birbirine veda edeceği belirtilerek 30 Haziran’da sona erecek kontratının uzatılmaması konusunda kulübün ve oyuncunun anlaştığı belirtildi.

Martinez, 9 yıl boyunca Bayern Münih ailesinin bir modülü olduğundan gururlu ve keyifli olduğunu belirterek, kulübe ve taraftarlara teşekkür etti.

Bu 9 yılı unutmayacağını söyleyen 32 yaşındaki futbolcu, birlikte kazandığı şampiyonluklardan ötürü da memnun olduğunu kaydetti.

Bayern Münih Lideri Herbert Hainer de, Javi Martinez’in bu kulübün tarihinde her vakit özel bir yere sahip olacağını belirterek, Martinez’e gelecekte her şeyin uygununu diledi.

2012’de Bayern Münih’e transfer olan Javi Martinez, Bavyera takımıyla şimdiye kadar 8 lig şampiyonluğu, 2 UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası, 5 defa Almanya Kupası ve 2 kere UEFA Muhteşem Kupası’nı kazandı.

Leave a Comment