Belçikalı voleybolcu Laura Heyrman, Eczacıbaşı VitrA’da

Eczacıbaşı VitrA Bayan Voleybol Grubu, Belçikalı orta oyuncu Laura Heyrman’ı transfer etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kariyeri boyunca Belçika, Japonya ve İtalya liglerinde oynayan deneyimli oyuncu, önümüzdeki dönemden itibaren turuncu beyazlı formayı giyecek.” sözü kullanıldı.

Yeni ekip arkadaşlarıyla tanışacağı için heyecanlı olduğunu kaydeden Heyrman, “Türkiye’de ve Eczacıbaşı VitrA’da oynamak benim için bir onur. Grup arkadaşlarımla alanda yaşayacağımız her andan keyif almak ve daima birlikte yeni muvaffakiyetleri kucaklamak için sabırsızlanıyorum. Eczacıbaşı ailesine, bütün takımımıza ve taraftarlarımıza selamlarımı iletiyorum.” kelamlarıyla görüşlerini aktardı.

Profesyonel mesleğine 2009’da Belçika’nın Asterix Kieldrecht grubunda başlayan 27 yaşındaki Heyrman sırasıyla, Dresdner (2012-2013), Liu Jo Modena (2013-2016), River Volley Piacenza (2016-2018), Hitachi Rivale (2018-2019) ve Saugella Monza (2019-2021) kadrolarında forma giymişti. Heyrman, geçen dönem Saugella Monza ile CEV Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

Birebir vakitte Belçika Ulusal Ekibi’nde da misyon yapan orta oyuncu, genç ulusal kadrosuyla 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda bronz ve 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya elde etmişti.

Leave a Comment