Beşiktaşlı bayan futbolcu Seda Işık İncik: “Türkiye’nin en düzgün takımındayım”

Antalya’da küçük yaşta erkek çocuklarıyla sokakta top oynayarak futbola başlayan Seda Işık İncik, gösterdiği performansla evvel Beşiktaş akabinde da ulusal formayı giymenin memnunluğunu yaşıyor.

Kepez ilçesinde esnaf bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen İncik, 8 yaşındayken mahalledeki erkek çocuklarıyla futbol oynamaya başladı. Futbol tutkusundan hiç vazgeçmeyen İncik, Taşınabilir İlköğretim Okulu’nda her teneffüste sınıfındaki erkek arkadaşlarıyla meşin yuvarlağın peşinden koştu.

Sabah akşam elinde bir futbol topuyla dolaştığını gören komşularının “Kızdan futbolcu mu olur?” demelerine karşın hayallerinin peşinden koşan İncik, yeteneğiyle okulda kurulan kız futbol grubuna seçildi.

Okullar ortası turnuvalarda yeteneği daha da keşfedilen İncik, profesyonel hayata adım atarak 1207 Antalyaspor Bayan Futbol Ekibi’nde forma giymeye başladı. Burada 5 yıl oynadıktan sonra 21 yaşındaki İncik Konak Belediyespor’a oradan da Beşiktaş Vodafone Bayan Futbol Takımı’an transfer oldu. İncik, Bayan Ulusal Futbol Kadrosu’na seçilerek ay-yıldızlı formayı giymenin memnunluğunu yaşadı.

İncik, Manavgat ilçesinde düzenlenen Turkcell Bayan Futbol Ligi uğraşlarına katılmak için geldiği Antalya’da AA muhabirine, hayallerini gerçekleştirdiği için çok keyifli ve gururlu olduğunu söyledi.

Çocuk yaşlarda erkek arkadaşlarıyla top oynarken önüne çıkan olumsuz tenkitlere kulak asmadığını anlatan İncik, “Hatta komşularım bu nedenle aileme de şikayet etti. Topumu patlattıkları olurdu. Ailem daima beni destekledi. Hiç mahzur olmadılar. Bugün buralara gelebildiysem daima ailemin sayesinde. Onlara ve antrenörlerime minnettarım.” dedi.

– Amacı yurt dışında forma giymek

İncik, çocukluk yıllarında erkek arkadaşlarının futbol oynayacakları vakit kesinlikle kendisini de çağırdığını belirterek, şöyle konuştu:

“Başka mahallere maç oynamaya giderken, zillimize basıp ‘Hadi maça gidiyoruz.’ diye çağırıyorlardı. Okulda da kız kadrosu kurulmadan evvel turnuvalarda daima erkek ekiplerinde oynuyordum. Muvaffakiyet merdivenlerini tek tek tırmandım. Hayalimdeki ekip olan Beşiktaş’ta oynamaktan ötürü çok gurur ve erdem duyuyorum. İnşallah bu forma altında kaç başarılara imza atarım. Bu forma ile Türkiye Şampiyonluğunu elde etmek istiyorum. 17 Yaş Altı ve 19 Yaş Altı Bayan Ulusal Futbol kadrosunda uzun yıllar forma giydim, ekip kaptanlığı yaptım.”

Avrupa Şampiyonasında Bayan Ulusal Futbol Grubunun takımında yer aldığını vurgulayan İncik, ulusal formayı giymenin gurur verici olduğunu lisana getirdi.

Marmara Üniversitesinde Spor Bilimleri Fakültesi Vücut Eğitimi ve Spor Öğretmenliği kısmında eğitim hayatını sürdürdüğüne değinen İncik, “Türkiye’nin en büyük grubunda oynuyorum. Öncelikle amacım Beşiktaş’ta düzgün işler başarmak akabinde da ülkemi yurt dışında âlâ kulüplerde temsil etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

Turkcell Bayan Futbol Ligi 2020-2021 Sıhhat Çalışanları Dönemi’nin şampiyonu 5 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Beşiktaş Vodafone Bayan Futbol Kadrosu ile Fatih Vatan Spor ortasında oynanacak final maçıyla belirli olacak.

Leave a Comment