Beşiktaş’tan Galatasaray maçı açıklaması

Beşiktaş Kulübü, Hatayspor maçının akabinde “Galatasaray’ın alanında kupa kaldırmak istiyorlar” formundaki telaffuzlar üzerine açıklama yaptı.

Siyah-beyazlıların açıklamasında “Bu türlü bir müracaatımız olmadı. 118 yılık erdemli mazimizden aldığımız Beşiktaşlılık duruşumuzun bir gereği olarak hiçbir rakibimize asla saygısızlık yapmayız. Şampiyon olduğumuz vakit, kupamızı hak ettiğimiz biçimde ve hak ettiğimiz yerde kaldırmak en doğal hakkımızdır.” formunda sözler kullanıldı.

İŞTE BEŞİKTAŞ AÇIKLAMASI

Harika Lig 2020-21 döneminin bitimine üç hafta kala 81 puanla başkan pozisyonda bulunan Futbol A Grubumuzun, ligin 40. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray ile oynayacağı maçın sonunda ortaya çıkacak puan durumuna nazaran şampiyonluğunu ilan etmesi halinde şampiyonluk kupasını Türk Telekom Stadı’nda kaldırmak hedefiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaatta bulunacağımız formunda basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Topluluğumuzun şu anda en büyük beklentisi, başarılı performansıyla haklı bir halde ligin tepesinde yer alan Futbol A Ekibimizin bir an önce şampiyonluğunu ilan ederek milyonlarca sevenini bir sefer daha gururlandırmasıdır.

118 yılık gururlu mazimizden aldığımız Beşiktaşlılık duruşumuzun bir gereği olarak hiçbir rakibimize asla saygısızlık yapmayız.

Beşiktaşımız şampiyonluğun en büyük adayıdır fakat lig şimdi bitmemiştir. Oynanacak üç maçımız daha vardır.

Şampiyon olduğumuz vakit, kupamızı hak ettiğimiz halde ve hak ettiğimiz yerde kaldırmak en doğal hakkımızdır.

Hürmetlerimizle,”

Leave a Comment