Brooks: “Westbrook, NBA tarihinin en yeterli 2. point guardı!”

Washington Wizards koçu Scott Brooks, Russell Westbrook’un Magic Johnson’ın akabinde NBA tarihindeki en âlâ ikinci point guard olduğunu söyledi.

Russ geçtğimiz gece, meslek rekoru 21 ribaund ve meslek rekorunu egale ettiği 24 asistiyle birlikte 14 sayı kaydederek, dönemdeki 32’nci triple-double’ını yaptı. Westbrook böylelikle, NBA tarihinde 20 ribaund ve 20 asist barajının geçildiği üçüncü triple-double performansını göstermiş oldu. Başka iki performansı tekrar kendisi ve Wilt Chamberlain sergilemişti.

Brooks, Indiana Pacers’a karşı alınan 154-141’lik galibiyetten sonra şu açıklamaları yaptı:

“Point guardlar, olağanda onun yaptığı şeyleri yapmaz. O olağan değil; oburlarının bu türlü bir yapısı yok. Daha yeterli şut atan oburu kesinlikle vardır. Muhtemelen birtakım şeyleri daha güzel yapabilecek oyuncular da olabilir. Ancak oyunun tarihinde hiç kimse, istatistik kağıdında onun yaptıklarını yapamaz.

Evvelce kendisinin muhtemelen tarihin en güzel üçüncü point guardı olacağını söylerdim, ancak sanırım bir sıra yükseldi. Muhtemelen en düzgün ikinci olacak. 1 numara alışılmış ki Magic Johnson. Russ yeteri kadar takdir görmüyor. Onun yaptıklarını öteki hiçbir point guard yapmadı, kimse hem de.”

Hall of Fame oyuncu Oscar Robertson’ın rekoruna üç performans uzaklıkta olan Russ, mesleğinde 178 triple-double’a sahip ve dönemin tamamlanmasına yedi maçı kalan Wizards ise, Doğu Konferansı playoff sıralamasında Indiana’ya (30-34) yaklaşmış durumda.

Leave a Comment