Bülent Uygun: “Cenaze meskeninde düğün yapılmaz”

Üstün Lig’in 39. haftasında konuk olduğu Yukatel Denizlispor’u 1-0 yenen Çaykur Rizespor’un teknik yöneticisi Bülent Uygun, güçlü ligde kümede kalmayı başardıkları için keyifli olduklarını söyledi.

Uygun, Denizli Atatürk Stadı’nda yapılan karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, Denizlispor’un ligden düştüğü için hüzünlü olduğunu söyledi.

Kendisinin geçen dönem Denizli’de çalıştığını hatırlatan Uygun, kadronun geçen dönem kümede kalmasına yardımcı olduğunu ve sonra ayrıldığını hatırlattı.

“Cenaze konutunda düğün yapılmaz” sözlerini kullanan Uygun, kadroda psikolog üzere çalışarak problemlerin üstesinden geldiklerini ve futbolcularla kümede kalmayı başardıklarını söyledi.

Futbolcularını tebrik ettiğini söz eden Uygun, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Başta Sayın Liderim Hasan Kartal olmak üzere idare şuramız, daima birlikte taraftarımız bir ruh olduk, birlik olduk ve dua ettik. Ligde de kenetlendik ve bugün itibariyle 45 puan alarak büyük bir çoğunluğunu geçtiğimiz bu ligde çok güç olan kümede kalma işini başarmış olduk. O yüzden Rizespor topluluğunu tebrik ediyorum. Yeni dönemde daha değişik ve daha düzgün amaçlar için yeni planlama yapacağız. Denizlispor’un da inşallah tez vakitte tekrar hak ettiği bu lige ve Avrupa’larda destan yazdığı yıllara dönmesi dileğiyle hepsini sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

Leave a Comment