Büyük çöküş: 3 senede Avrupa’dan 2. Lig’e!

3 sene evvel Üstün Lig’de çaba ederken hem Türkiye Kupası’nın hem de Üstün Kupa’yı müzesine götüren Akhisarspor, yaşadığı büyük irtifa kaybı nedeniyle kendisini kısa müddette 2. Lig’de buluverdi.

Harika Lig’de 7 yıl aralıksız çaba eden Ege temsilcisi, Rodallega, Seleznyov, Niasse ve Gekas üzere yıldızlarının yer aldığı takımıyla rakiplerinin dehşetli düşü haline gelmişken ve Avrupa Kupaları’nda güçlü rakiplere karşı gayret etmişken öncelikle 2019 yılında Harika Lig’e veda etti.

Akigo, bu dönemin sona ermesine bir hafta kala 1. Lig’e de el salladı. Bu dönemin birinci yarısında takımındaki futbolcuları mali meşakkat nedeniyle kaybeden Akigo’da devre ortası alınan 8’i yabancı 27 futbolcu kadrosu kurtarmaya yetmedi.

UMUTLARINI TÜKETTİ

Giresun’a deplasmanda 3-0 yenilerek 33 maçta 29 puanda kalan Akigo, son hafta öncesi kurtuluş umutlarını kaybedip 11 yıl sonra 2’nci Lig’e geriledi. Akhisar en son 2009-2010 döneminde 2’nci Lig’de yer almıştı. Dönem boyunca yönetimsel krizlerle boğuşan Akhisarspor’da kadronun küme düşmesinin akabinde kulüpteki 9 yabancı oyuncu özgür kalıp ayrılacak.

Leave a Comment