Diyarbekirsporlu futbolculardan Gaffar Okkan’ın kabrine ziyaret

Misli.com 3. Lig 1. Küme’den 2. Lig’e yükselen Diyarbekirspor’un yöneticileri, teknik heyeti ve oyuncuları, Diyarbakır’da 24 Ocak 2001’de düzenlenen silahlı taarruzda, 5 meslektaşıyla şehit edilen Vilayet Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya’nın Hendek ilçesindeki kabrini, şampiyonluk kupasıyla ziyaret etti.

Diyarbekirspor yöneticileri, teknik heyeti ve oyuncuları, şehidin kabri başında Türk bayrağı açarak dua etti.

Diyarbekirspor Teknik Yöneticisi Şenol Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kupayı şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’a armağan etmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyledi.

Dönem başından beri çok şiddetli yarış içerisinde bulunduklarını anlatan Demir, “Çok çekişmeli bir lig. Ligin başında şehit Gaffar Baba’nın yanına geldiğim vakit futbolcularımla ona ‘Bu kupayla inşallah tekrar yanına geleceğim.’ diye kelam verdim. Bunun huzuru ve memnunluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.

Bu kupayı buraya getirebilmenin herkese nasip olmayacağını lisana getiren Demir, şunları kaydetti:

“Şehrimize iyi olsun. Buradan şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Baba’yı rahmetle anıyorum. Allah’ım yerini cennet eylesin. Emeği geçen herkese farklı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Baba’ya da bu türlü bir kupayla gelebildiğimiz için keyifli ve huzurluyum.”

– Veysi Avşar: “Bu kupayı, şampiyonluğu ona armağan ediyoruz”

Diyarbekirspor Lider Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar da kupayı aldıkları için çok memnun ve gururlu olduklarını vurguladı.

Dönem başında Şehit Emniyet Müdürü Okkan’a kelam verdiklerini anımsatan Avşar, şöyle konuştu:

“Keşke bugünlerimizi görseydi. Şenol hocamız da şehit Emniyet Müdürümüz Okkan ile bir arada uzun yıllar çalıştı, şehit Ali Gaffar Okkan, Diyarbakırımızın onursal lideri. Bu kupa ve şampiyonluğu kendisine armağan ediyoruz. Kendisine ve silah arkadaşlarına Allah rahmet eylesin. Gururluyuz, sevinçliyiz. Her İstanbul’a geldiğimizde bu bölgede oynadığımız tüm maçlarda kabrini ziyaret etmeyi Allah bize nasip ediyor. Bu kupayı, şampiyonluğu ona armağan ediyoruz.”

Yönetici ve futbolcular, daha sonra kentten ayrıldı.

 

Leave a Comment