Draymond: “Takımların Steph’ten ödleri kopuyor!”

Golden State Warriors forveti Draymond Green, rakip kadroların Stephen Curry’den ‘ödlerinin koptuğunu’ söyledi.

Dün gece Warriors’ın New Orleans Pelicans’a karşı aldığı 123-104’lük galibiyette Warriors yıldızı, 41 sayı buldu. Curry böylelikle bu dönem 40 sayı barajını dokuzuncu defa geçmiş olurken, son 15 maçında da bunu altıncı defa başarmış oldu.

Draymond, maçtan sonra şu açıklamaları yaptı:

“Steph Curry ile alana her adım attığınızda, avantajınız oluyor. Ekiplerin ondan ödü kopuyor. Topla yahut topsuz alanda nereye koşarsa koşsun, gruplar ondan koruyor. Çok kişyi üzerine çekiyor.

Steph Curry’nin oynadığı bir kadroya karşı oynamak istemezdim. Hepimiz neler yapabileceğini biliyoruz. Adam bir maçta sazı eline alarak, NBA’deki rastgele bir kadro için işleri zorlaştırabilir.”

“BÖYLE BİR DEVİRDEN HİÇ GEÇMEDİM”

Curry, kendi oyunundan her vakit yüksek beklentilere sahip olsa da, Nisan ayında 37.3 sayı ortalaması yakaladıktan ve Mayıs ayındaki birinci iki maçında 71 sayı attıktan sonra, buna kendisi de şaşırdığını belirtti:

“Hem evet, hem hayır. Mesleğimde hiç bu türlü bir devirden geçmemiştim. Ancak bunun için daima çalıştığımdan dolayı, şaşırmıyorum. Yalnızca anı yaşayarak zevk almaya bakıyorum. Alanda yapabildiklerime itimadım, en üst seviyede. Ve tüm bu meydan okumaların da tadını çıkarıyorum, zira bu yıl olmak istediğimiz yerde olmak için yeterli oynamam gerektiğini biliyorum. Savunmalar ellerinden geleni yapacaklar ama ben hem kendim, hem de kadro arkadaşlarıma imkan yaratmak durumundayım ve bundan da çok keyif alıyorum.”

Leave a Comment