Fenerbahçe için ne dediler?

Fenerbahçe’nin BB Erzurumspor karşısında 3-0 önde tamamladığı birinci yarıyı Feyyaz Uçar, Tugay Kerimoğlu ve Tolga Varlıklı kıymetlendirdi.

FEYYAZ UÇAR
Fenerbahçe, istediği skoru 15 dakikada aldı. Sonra rölantiye döndü. Erzurumspor’dan bir skora isyan geldi. Grupların oyunlarında karakteristik farklar var. Beşiktaş’ın oyununda değişmeyen şey 3-4 yetmez atabildikleri yere kadar gitmeye çalışırlar. Eski bir gelenektir. Bana nazaran penaltı, büyük olasılıkla verirdim penaltıyı ben. Son karar Mete hocaya bırakıldı, kolay bir karar değil. Bana nazaran yanlışsız yaptılar hocaya bırakarak. Keyifli, istekli bir Fenerbahçe vardı. Mesut, özlemiş futbolu. Sakatlık ve maç noksanlığını atlatıyor. Biraz orta vermişti, istekli ve dilekli görüyoruz Mesut’u. İrfan Can’ı gördüğümde Mesut’un mevkisi hazırlanıyor demiştim. Bana nazaran hakikat bir seçim. Kanatta Arsenal’de de âlâ işler yapıyordu. İrfan Can da yerinde oynuyor. Mesut’un gelişi İrfan Can’ı da rahatlattı. İrfan Can kanatta eğreti durmuştu. Kanatta mesut olan adam Mesut.

TOLGA GÜÇLÜ

Maçın başında istediği skoru alabilmesi, enerjiyi uygun kullanabilmesi için kıymetli. Kasımpaşa maçıyla çabucak hemen tıpkı oyunu görüyoruz. İrfan Can’ın pasları, Valencia’nın koşuları, Pelkas’ın ceza alanına girmeleriyle en uygun yapabileceği şeyi yapıyor. Erzurum’un önde oynaması da Fenerbahçe’nin istediklerini yapabilmesi manasında kolaylık sağladı. Her şey Fenerbahçe için olumlu.

TUGAY KERİMOĞLU

Oyuna hakim olan Fenerbahçe oldu. Mesut’un etkisiz oluşu var lakin müddet almadı. Yavaş yavaş üstüne koyarak, İrfan Can ve Mesut güzel işler yapabilecek durumda.

Leave a Comment