Galatasaray’da son misyon: 4’te 4

Galatasaray, hem kendisinin hem de ligdeki başka kadroların mukadderatını belirleyecek 4 maçın birincisine bugün çıkacak. Gençlerbirliği imtihanı alt sıraları yakından ilgilendirse de sarı-kırmızılıların şampiyonluk bahtını sürdürmesi açısından da önemli…

Asıl imtihan ise haftaya cumartesi günü. Galatasaray’ın Beşiktaş’ı ağırlayacağı derbi, tahminen de dönemin en kıymetli maçı. Aslan dönemi birinci 2’de bitirememesi durumunda hem itibar hem de büyük gelir kaybedecek.

EN AZINDAN İKİNCİLİK

Bu kayıpların önüne geçmek için uğraşan en değerli isim Fatih Terim. Galatasaray Teknik Yöneticisi, kalan 4 maç öncesi grubunu motive etmek için büyük efor harcıyor. Son maçlarda sergilenen futbolun tatmin edici olmaması nedeniyle Terim’in oyuncularıyla ekstra motivasyon konuşmaları yaptığı ve konsantrasyon istediği belirtiliyor. Beşiktaş’ın kazanmasının akabinde dorukla ortasında 9 puanlık fark olan sarı-kırmızılılar ligin sonu için kayıpsız 84 puan gayesi koydu.

Sarı kırmızılı çalıştırıcı, “”Her maçımız final demiştik. Bu dönemin son 360 dakikası kaldı önümüzde. Her maçımızı kazanıp, bize yakışır halde bitirmeliyiz. Çıkalım işimizi en uygun biçimde yapalım, puan tablosunun nasıl şekilleneceğini göreceğiz.” tabirlerine yer verdi.

Aslan, şampiyonluk yahut en makus Şampiyonlar Ligi (eleme) vizesi almak için 4’te 4 yapıp rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek.

Leave a Comment