Hammon: “NBA’deki birinci bayan başantrenör olmaya hazırım!”

San Antonio Spurs’ün yardımcı koçu Becky Hammon, artık NBA’deki birinci bayan başantrenör olmaya hazır olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl bir maçta NBA başantrenörü olarak misyon yapan birinci bayan olarak tarih yazdıktan sonra, Hammon bu rolü tam vakitli olarak yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti.

Spurs asistanı, “Inspiring America: The 2021 Inspiration List” isimli bir NBC özel programında röportaj yaptı ve artık bir bayanın NBA’de başantrenör olma vaktinin geldiğini açıkladı:

“Bana kalırsa bu bahis yeteri kadar süratli gelişme kaydetmiyor. Beşerler yeni ve farklı bir şey yapmayı sevmiyor. Bu rahatsız edici. Çok büyük ölçüde risk almayı gerektiriyor. Birinin bu riski alması gerekecek.”

44 yaşındaki Hammon, bu fırsatın ne vakit geleceğinden emin olmasa da, her vakit hazırlıklı olacağını kelamlarına ekledi:

“Bazı açılardan, bir yıl içinde olabileceğini hissediyorum. Başka istikametlerden, 10 yıl da olabilir. Hakikaten emin değilim. Emin olduğum bir şey varsa, o da hazır olacağım.”

Hammon, Gregg Popovich’in takımına 2014 yılında katılmış ve NBA tarihindeki birinci tam vakitli bayan yardımcı antrenör olmuştu. Milwaukee Bucks, 2018’de başantrenörlük durumu için kendisiyle görüşmüş ve Indiana Pacers’ın da 2020’deki işi için adaylardan biri olmuştu.

Leave a Comment