İlhan Palut: “Bize yakışan bir skor”

Harika Lig’in 39. haftasında Fatih Karagümrük’ü alanında 5-1 yenen İttifak Holding Konyaspor’un teknik yöneticisi İlhan Palut, ligin kalan maçlarında da kendilerine yakışan sonuçlar almaya çalışacaklarını bildirdi.

Palut, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, hoş oyunun karşılığında bedelli bir galibiyet aldıklarını tabir etti.

Son haftalarda istedikleri sonuçları alamadıklarını vurgulayan Palut, şunları kaydetti:

“Kimi vakit alanda uygun çabalarımızı sonuca yansıtamıyorduk bazen de istediğimiz oyunu oynayamıyorduk. Sonuç olarak o denli bir noktaya geldik ki, alanımızda bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Zira ligin uzunluğu kısaldı. Futbolcularım, Galatasaray maçından çabucak sonra bu maçın konsantrasyonuna başladılar. Maç öncesi bütün hazırlıklarımız kazanmaya yönelikti. Herkes hazırdı ve yalnızca alanda uygulaması kalmıştı. Futbolcularımız 90 dakika boyunca çok hoş gayret örneği gösterdiler. Bilhassa ikinci yarı olumlu futbol manasında alanda çok âlâ bir Konyaspor vardı. Sonuçtan da belirli olacağı üzere bedelli bir galibiyet aldık. Ligin kalan maçlarında da Konyaspor’a yakışan skorları alanda almaya çalışacağız.”

Palut, futbolcuları alandaki oyun ve uğraşlarından ötürü kutladığını kelamlarına ekledi.

Leave a Comment