İşitme Engelliler Tenis Ulusal Kadrosu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Antalya’da sürdürüyor

İşitme Engelliler Tenis Ulusal Grubu’nun Avrupa Şampiyonası hazırlık kampı, 7 atletin iştirakiyle Antalya’da devam ediyor.

Konyaaltı Belediyesinin HayatPark tenis kortlarında çalışmalarını sürdüren sportmenler, 19-26 Haziran’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

İşitme Engelliler Tenis Ulusal Kadro Antrenörü Hilal Şöhret, AA muhabirine, 26 Nisan’da Antalya’da kamp çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin yapıldığını, 7 atletle o halde kampa girdiklerini belirten Şöhret, “Bütün atletlerimiz sıhhat testlerinden geçti ve tam kapanma olduğu için de tenis kortlarında yalnızca bizim atletlerimiz idman yapıyor. Şampiyonaya sıkı hazırlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası’nda derece yaparak Türk bayrağını dalgalandırmak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Şöhret, günde iki idman yaptıklarını, kampın 10 Mayıs’a kadar devam edeceğini kaydetti.

Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen ise kamptaki atletleri ziyaret ederek, “Takımımızı ağırlamaktan büyük memnunluk duyduk. Kortların kapısı atletlerimize her vakit açıktır. Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en yeterli biçimde temsil edeceklerine inanıyorum. İnşallah şampiyonadan madalyalarla dönersiniz.” formunda konuştu.

Leave a Comment