İstek Çalımbay: “Baya meşakkatler yaşadık”

Harika Lig’in 39. haftasında deplasmanda Gaziantep’i 1-0 mağlup eden Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, dönemi yeterli bir yerde bitirmek istediklerini söyledi.

Çalımbay, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın iki ekip için de ligi 5. sırada tamamlamak ismine kıymetli olduğunu belirtti.

Gaziantep’e galibiyet için geldiklerini söz eden Çalımbay, “İçeri yahut dışarı fark etmiyor galibiyet için oynamaya çalışıyoruz. Bu maçta birinci yarıyı çok âlâ oynadık ve skoru yakaladık.” dedi.

Tecrübeli teknik adam, ikinci yarıda rakiplerinin taktik değişikliği yaptığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“İkinci yarıda rakip baskı kurdu. Oyuncalarımız eksiksiz çaba etti. Güzel bir galibiyetle maçı bitirdik. Üç maçımız kaldı. Bu maçları en uygun halde tamamlayıp ligi düzgün bir yerde bitirmek istiyoruz. Zira bundan evvel baya kasvetler yaşadık. O kasvetleri aştıktan sonra da çok hoş bir seri yakaladık. Kalan maçlarımızı da bu seriye katmak istiyoruz. Avrupa gayesi şöyle; Başakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa maçları çok değerli. Bunları da çok güzel bitirirsek inşallah istediğimiz şeye kavuşuruz.”

Leave a Comment