İstek Çalımbay: “İçerisi, dışarısı fark etmez!”

Üstün Lig’in 39. haftasında deplasmanda Gaziantep’i 1-0 mağlup eden Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, dönemi uygun bir yerde bitirmek istediklerini söyledi.

Çalımbay, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın iki grup için de ligi 5. sırada tamamlamak ismine değerli olduğunu belirtti.

Gaziantep’e galibiyet için geldiklerini söz eden Çalımbay, “İçeri yahut dışarı fark etmiyor galibiyet için oynamaya çalışıyoruz. Bu maçta birinci yarıyı çok düzgün oynadık ve skoru yakaladık.” dedi.

Tecrübeli teknik adam, ikinci yarıda rakiplerinin taktik değişikliği yaptığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“İkinci yarıda rakip baskı kurdu. Oyuncalarımız harika uğraş etti. Yeterli bir galibiyetle maçı bitirdik. Üç maçımız kaldı. Bu maçları en yeterli biçimde tamamlayıp ligi güzel bir yerde bitirmek istiyoruz. Zira bundan evvel baya kasvetler yaşadık. O ezaları aştıktan sonra da çok hoş bir seri yakaladık. Kalan maçlarımızı da bu seriye katmak istiyoruz. Avrupa amacı şöyle; Başakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa maçları çok kıymetli. Bunları da çok yeterli bitirirsek inşallah istediğimiz şeye kavuşuruz.”

Leave a Comment