Jose Mourinho, Roma ile 3 yıllık kontrat imzaladı

AS Roma, Jose Mourinho ile 3 yıllık mukavele imzaladığını açıkladı.

Roma, Paulo Fonseca’nın dönem sonunda ayrılmasının akabinde Jose Mourinho’nun vazifeye başlayacağını ve 30 Haziran 2024’e kadar vazifesinde kalacağını duyurdu.

Roma Lideri Dan Friedkin, “Jose Mourinho, Roma ailesine katıldığı için çok memnunuz ve heyecanlıyız. Her düzeyde birçok kupa kazanmış bir şampiyon Mourinho. Jose, çok büyük bir başkan ve projemize heyecan katacak bir deneyim. Uzun vadeli muvaffakiyet amaçlarımıza ulaşmak için Jose Mourinho çok büyük bir adım olacak. Kulübümüze istikrarlı biçimde kazanma kültürünü kazandıracaktır.” sözlerini kullandı.

MOURINHO: “ROMA’NIN TUTKUSUNU HİSSETTİM”

Jose Mourinho, “Friedkin ailesine beni seçtikleri için teşekkür ediyorum. Süper bir kulübe liderlik yapacağım ve vizyonlarını paylaşacağım. Tiago Pinto ve kulüp sahibiyle yaptıuğımı görüşmelerden sonra AS Roma’ya katılma tutkusunu hissettim. Onlarla birebir tutkuyu hissediyorum. Beni her vakit tutku yönetmiştir. Roma’da yıllar uzunluğu kazanan bir kadro yaratacağız.” dedi.

Portekizli teknik yönetici, “Roma taraftarlarının tutkusu beni ikna edici bir faktör oldu. Bu nedenle vazifesi kabul ettim. Vazifeye başlamak için sabırsızlanıyorum. Daje Roma!” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

TIAGO PINTO: “JOSE YENİ LİDERİMİZ”

Roma Genel Menajeri Tiago Pinto, “Jose boşa çıktığında direkt olarak görüşmelere başladık. Dünyanın en düzgün teknik yöneticilerinden birini almak için talihimiz vardı, değerlendirdik. Jose’nin kazanma isteği ve tutkusunu biz de istiyoruz. Kaç kupa kazandığını değil, her vakit bir sonrakini düşünür. Bilgisi, deneyimi ve liderliğiyle bizi bir üst düzeye çıkaracak. Sportif olarak başarılı bir proje yaratmak vakit ister, bunu biliyoruz. Hakikat insanlara sabredeceğiz ve yanlışsız noktaya geleceğiz Jose, bizim projemiz için en uygun isimdi. Uzun devirli bir proje oluşturduk. Friedkin Ailesi’yle birlikte bir vizyon ve hırsımız var. AS Roma’yı ilişkin olduğu noktaya çıkaracağız.” açıklamasını yaptı.

Leave a Comment