Necla Güngör Kıragası: “Türk kızlarının futbol oynayabileceğini hissettirmek istiyoruz”

A Ulusal Bayan Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası, 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde şiddetli bir kümeye düştüklerini belirterek, turnuvada güzel futbol oynayıp, Türkiye’yi en âlâ biçimde temsil etmek istediklerini bildirdi.

Antalya Manavgat Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde düzenlenen Turkcell Bayan Futbol Ligi maçlarını izleyen Kıragası, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın birlikte düzenleyeceği 2023 FIFA Bayanlar Dünya Kupası’nın Avrupa elemelerinde Türkiye’nin yer aldığı kümesi pahalandıran Kıragası, kümede Almanya, Portekiz, Sırbistan, İsrail ve Bulgaristan ile karşılaşacaklarını hatırlattı.

Kümede çok güçlü grupların bulunduğuna dikkati çeken Kıragası, bilhassa Almanya üzere futbolda ekol olmuş bir ülkeyle karşılaşacak olmanın heyecanlandıran bir durum olduğunu lisana getirdi.

Çok düzgün tecrübe kazanacakları turnuvadan keyifli bir süreçle dönmeyi umut ettiklerini anlatan Kıragası, şöyle konuştu:

“Dünya Kupası eleme kümesine beşinci torbadan girdik. Önümüzde 4 tane daha uygun grup görünüyor. Çok daha yeterli yerlere gelebilmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. En büyük maksadımız, çıktığımız her maçta ülkemizi en âlâ formda temsil etmek. İnsanlara Türk kızlarını futbol oynayabileceğini hissettirmek istiyoruz. Bunun için de çok önemli uğraş veriyoruz.”

Turkcell Bayan Ligi’nin keyifli bir tertip ve bayan futbolu için âlâ bir süreç olduğunu tabir eden Kıragası, “Buradaki hoş sonuçlar, ulusal kadroya da yansıyacak. Kızlarımız buradaki emeklerinin karşılığını ulusal kadroda da alacak.” dedi.

Haziran ayında kadrosu toplayacaklarını aktaran Kıragası, salgın sürecinin durumuna nazaran hareket edip 2 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını kaydetti.

Leave a Comment