Ödüllerle dolu milletlerarası Predator Sim Racing Cup 2021 17 Mayıs’ta başlıyor

Ülkemizde motorsporlarına karşı her geçen gün artmaya devam eden ilgi, yeniden gelişmekte olan e-spor bölümünde de kendisini gösterdi. Birçok kişi gerçek beşerlerle sanal ortamlarda yarışabilecekleri ve mükafatlar kazanabilecekleri sanal yarış turnuvalarına gözlerini dikti. Simülatör arenasına yeni girenler yahut kendilerini kanıtlamak isteyenler için yeni bir turnuva daha takvime eklendi.

Acer tarafından Assetto Corsa üzerinden düzenlenecek Predator Sim Racing Cup 2021, 18 yaş ve üstü herkesin iştirakine açık olarak 17 Mayıs’ta sıralama cinsleriyle başlayacak. 17-21 Mayıs’taki sıralama cinslerinde en güzel 20 çeşit mühletine sahip olanlar, Ulusal Finale davet edilecek. Ulusal Final’i kazanan isim ve en fazla 5 konuk, Milletlerarası Final’e katılarak dünyaya ismini duyurma bahtı yakalayacak.

Müsabakanın ayrıntıları:

Sıralama çeşitleri:

5 gün boyunca her gün yapılacak sıralama tipleri, Monza pistinde Mercedes AMG GT3 aracıyla yapılacak. Bu noktada en düşük sürenizi elde ettiğiniz cinsin tekrarını kaydetmelisiniz. Tıp oturumlarının sonrasında şoför, en yeterli tıp tekrarını organizatöre (R8G Esports) gönderecek. Tekrar gönderilmediği takdirde şoförler müsabakadan diskalifiye edilecek. Araçlarda sürüş yardımı açık olabilecek.

Ulusal Final:

Beş günlük sürecin akabinde en süratli cins mühletlerine imza atan 20 isim, Ulusal Final’e katılacak. 22 Nisan’da gerçekleştirilecek final, 30 dakika alıştırma, 15 dakika sıralama ve 45 dakika yarış biçiminde gerçekleştirilecek. Bu yarışta sürüş asistlerine müsaade verilecek ve ayarlarda da rastgele bir sınırlama yapılmayacak. Yarışın kazananı ödüllerle birlikte Milletlerarası Final’e katılmaya hak kazanacak.

Memleketler arası Final:

30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Memleketler arası Final’de tüm ülkelerin Ulusal Final kazananları yarışacak. 60 dakika alıştırma, 15 dakika sıralama ve 90 dakika yarış formunda gerçekleştirilecek yarışta her şoför en az bir zarurî pit stop yapacak ve en az 1 litre yakıt ekleyecek. Yarışta stabilite denetimi, ülkü şerit ve otomatik vitese müsaade verilmeyecek.

Mükafatlar:


Ulusal Kupa:

Birinciye: Predator Orion 3000 masaüstü bilgisayar, Predator XB273X oyun monitörü
İkinciye: Predator Aethon 300 klavye, Predator Cestus 350 oyuncu faresi, Predator Gamimg MousePad XXL
Üçüncüye: Predator Galea 350 kulaklık

Milletlerarası Şampiyon:

Predator tam kapsamlı yarış donanımı (Fanatec Podium DD2 direksiyon tabanı, Fanatec Podium F1 yarış direksiyonu, Fanatec Clubsport V3 pedal, Sim lab P1-X yarış kokpiti), Romain Grosjean’ın takımında yer aldığı R8G E-spor grubu üyeliği

Kaynak: WebTekno

Leave a Comment