Pınar Karşıyakalı Amath M’Baye ikinci FIBA Şampiyonlar Ligi kupasını istiyor

FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li final birinci maçında 5 Mayıs Çarşamba günü Rusya’nın Nizhny Novogorod kentinde Çekya temsilcisi ERA Nymburk’la karşılaşacak Pınar Karşıyaka’nın Fransız basketbolcusu Amath M’Baye, müsabaka öncesinde açıklamalarda bulundu..

Pınar Karşıyakalı oyun kurucu Tony Taylor’la 2018-2019 döneminde Virtus Bologna’da gayret eden M’Baye, Belçika’daki FIBA Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde İspanyol grubu Tenerife’yi finalde mağlup etti.

O dönem kupayı kazanan iki oyuncu yarın Rusya’da başlayacak 8’li final tertibinde Pınar Karşıyaka ile uğraş edecek.

Amath M’Baye, AA muhabirine, herkesi makus istikamette etkileyen Kovid-19 nedeniyle basketbol döneminin da değişik bir formda geçtiğini söyledi. Her şeye karşın gayret ettiklerini kaydeden M’Baye, Bu durumda bizim işlerimizi buna karşın yapıyor olmamıza şükretmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Kendisi de Kovid-19’u atlatan M’Baye, “Kovid-19 sürecim sıkıntı ve ağrılı geçti, sakatlığım da vardı. Şu anda alanlara döndüğüm için ve ekibe dayanak olacağım için çok memnunum.” diye konuştu.

M’Baye, 2019’da Virtus Bologna ile FIBA Şampiyonlar Ligi’ni kazandığın hatırlatarak, “Rusya’daki maçlar kuvvetli geçecek maçlar. Deneyimimizle tertibi yeterli bir yerde bitirmeyi hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Türkiye’de ikinci dönemini geçirdiğini kaydeden M’Baye, “Bu süreç eşim ve bebeğimiz için çok âlâ geçiyor. İzmir’in ve Karşıyaka’nın insanları sahiden bizi çok hoşgörülü ve sıcakkanlı karşıladılar.” formunda konuştu.

Leave a Comment