Ryan Babel’in isyanı ve Deniz Çoban’ın yorumu

Muhteşem Lig’in 39. haftasında Galatasaray’ın Gençlerbirliği’ni 2-0 mağlup ettiği maçın akabinde Ryan Babel, geçerlilik kazanmayan üçüncü golleriyle ilgili olarak bir paylaşımda bulundu.

Akbaba’nın attığı gol, VAR’da incelendikten sonra Babel’in elle oynadığı münasebet gösterilip iptal edilirken Hollandalı’dan reaksiyon iletisi geldi.

Babel, toplumsal medya hesabından, “Elle oynama, baş sallama kısaltması (smh)” formunda bir paylaşım yaparak sayılmayan gol kararını reaksiyon gösterdi

Eski hakem ve yorumcu Deniz Çoban, Gençlerbirliği- Galatasaray maçının akabinde beIN SPORTS ekranlarında, “Hakem burada elle çarpma olarak bakıldı. Konumda aslında top Babel’in omzuna çarpıyor. Büyük bir yanlış var. Burada asla elle oynamadan kelam edemezsiniz. Elle oynama olması gerekir lakin yok, çarpıyorsa bile sıyırıp geçiyor. Bu durumda ‘faul var’ diyenler oldu ancak faul de yok.” dedi.

CANDEIAS – GEDSON KONUMU

“Futbol oyun kurallarında “rakibini yaralayıcı, sakatlayıcı hareket” tabiri müellif. Gedson Fernandes’in yaptığı faul, rakibini sakatlayıcı bir hareket. Gedson sürat alarak geliyor ve ayağa bindirdiği güç transferi, yoğunluk ile nereden bakarsanız bakın kırmızı kart. Temas noktasını hakemi kurtarır yan olarak bulursunuz lakin bu kadar kriterin baskın olduğu yerde yalnızca onunla bu harekete uygun niyetli bakamazsınız. Abdülkadir Bitigen, Antalyaspor maçında Emre’nin kırmızı kartında kararının ardında durmuştu lakin VAR olarak bu durumda tesiri olmadı. Acımasız, rakibin sıhhatini tehlikeye sokmuyor demek gerçek değil.”

Leave a Comment