Sandık vazifesini devreden Marcelo ekibe katıldı

İspanya’nın Madrid özerk idaresinde bugün yapılan erken mahallî parlamento seçiminde kendisine verilen sandık vazifesini öteki birine devreden Real Madridli futbolcu Marcelo, UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final rövanşında yarın deplasmanda Chelsea ile oynanacak maç için ekiple birlikte Londra’ya gitti.

Brezilya ve İspanya vatandaşlıkları bulunan Marcelo, Madrid’de bugün yapılan mahallî parlamento seçimlerinde Seçim Heyeti tarafından 1. yedek sandık vazifelisi olarak atanmıştı.

İspanyol basını, Real Madridli futbolcunun bu sabah misyonlu olduğu sandığa gittiğini belirterek, seçim masasında eksik bir kişi olmasına karşın Marcelo’nun yerine 2. yedek listede olan bir bayanın alındığını yazdı.

Kelam konusu bayanın sayesinde seçim misyonunu yapmak zorunda olmayan Marcelo’nun Real Madrid kadrosuyla birlikte Londra’ya gittiği bildirildi.

İspanyol maddelerine nazaran geçerli mazeret belirtmeksizin seçim günü vazifeli olduğu sandığa gitmeyenlere 1 ila 3 yıl mahpus yahut para cezası verilmesi öngörülüyor.

Leave a Comment