Sinan Akgün: “Giresun halkına ikili bayram memnunluğunu yaşatacağız”

TFF 1. Lig’in 34. haftasında 9 Mayıs Pazar günü Tuzlaspor’a konuk olacak GZT Giresunspor’da, kulüp idare şurası üyesi Sinan Akgün, 44 yıl sonra tekrar Üstün Lig’e yükseleceklerini ve Giresun halkına ikili bayram memnunluğunu yaşatacaklarını söyledi.

Akgün yaptığı açıklamada, dönemin son haftasında oynayacakları Tuzlaspor maçını kazanmaları durumunda Üstün Lig’de gayret etme hakkı elde edeceklerini belirtti.

Giresunlular ile yeşil-beyazlı kulübün yıllar sonra gelen tarihi fırsata odaklandığını vurgulayan Akgün, rakipleri önünde alandan galip ayrılarak maksatlarına ulaşacaklarını tabir etti.

Akgün, Tuzlaspor ile bir üst lige yükselme ismine çok şiddetli bir 90 dakika oynayacaklarını kaydederek, şöyle konuştu:

“Süper Lig gayesiyle girdiğimiz dönemde artık bu başarıyı yakalamak için son 90 dakikamız kaldı. Tuzlaspor önünde galip gelmemiz durumunda 44 yıllık bir üst lig hayalimiz gerçeğe dönüşecek. Ayağımıza kadar gelen bu tarihi fırsatı asla tepmeyeceğiz. Son ana kadar gayret ederek rakibimizi mağlup edeceğiz. 44 yıl sonra yine Muhteşem Lig’e yükselecek ve Giresun halkına ikili bayram memnunluğunu yaşatacağız.”

Akgün, Tuzlaspor maçında yurt içi ve yurt dışında yaşayan Giresunluların kalplerinin kendiriyle birlikte atacağını, bunun da oyuncularına ekstra bir moral, motivasyon olacağını kelamlarına ekledi.

Leave a Comment