Taraftarlar MANU – Liverpool maçını oynatmadı!

İngiltere Premier Lig gruplarından Manchester United’ın yüzlerce taraftarı, Liverpool maçı öncesinde “Avrupa Üstün Ligi” isimli teşebbüse katılma teşebbüsünde bulundukları gerekçesiyle kulüp sahipleri ABD’li Glazer ailesini protesto etti ve müsabaka güvenlik telaşları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Old Trafford Stadı’nın önünde toplanan taraftarlar, Manchester United paylarının çoğunluğuna sahip ABD’li Glazer ailesinin kulüp ile bağlarını koparması tarafında talepte bulundu. Birtakım taraftarların stadın içine ve alana girmesi, gerginliğin gitgide yükselmesinin üzerine Premier Lig idaresi erteleme kararı aldı.

Müsabakanın hangi tarihe ertelendiğiyle ilgili ise şimdi resmi bir açıklama yapmadı.

Manchester United’ın sahiplerinden iş insanı Joel Glazer’in, Avrupa Muhteşem Ligi’nde lider yardımcılığı vazifesini üstlenmesi planlanıyordu.

CHELSEA VE ARSENAL TARAFTARI DA REAKSİYONLU

İngiltere Premier Lig’de emsal hareketler, hafta içi boyunca Chelsea ve Arsenal kulüplerinde de yaşanmıştı. Taraftarlar, kulüp sahipleri Chelsea’de Roman Abramovich ve Arsenal’de Stan Kroenke’ye paylarını devretmeleri istikametinde davette bulunmuştu.

İngiltere’den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham’ın ortalarında yer aldığı Avrupa’nın önde gelen 12 kulübü, 19 Nisan gecesi yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Muhteşem Ligi’ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu.

UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların ağır reaksiyonunun akabinde 6 İngiliz kulübü de teşebbüsten çekildiğini duyurmuştu.

Leave a Comment