Türker Arslan hayatını kaybetti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Heyeti eski lideri ve Galatasaray Kulübü Divan Şurası üyesi Türker Arslan, 78 yaşında hayatını kaybetti.

TFF’den yapılan açıklamada, “TFF Tahkim Konseyi eski lideri ve Türk sporunun pahalı isimlerinden Türker Arslan’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir hüzün ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Türker Arslan’a Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları, Galatasaray Kulübü ve tüm spor topluluğuna başsağlığı diliyoruz.” denildi.

Galatasaray Kulübü de Türker Arslan’ın vefatı hasebiyle başsağlığı bildirisi yayımladı. İletide, “Kulübümüzün Divan Konseyi üyesi, TFF Tahkim Konseyi eski lideri, ülkemizin yetiştirdiği pahalı hukukçulardan Türker Arslan’ın vefat haberini derin bir hüzünle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve topluluğumuza başsağlığı dileriz.” tabiri kullanıldı.

Uzun yıllar TFF Tahkim Heyetine başkanlık eden Türker Arslan, Milletlerarası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) üyeliğinde bulundu. Türkiye Dopingle Uğraş Komitesi başkanlığının yanı sıra 1998’den beri Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) İdare Heyeti üyesi olan Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Divan Konseyi üyeliğinin yanında birçok dernek ve vakfın üyesiydi.

Leave a Comment