VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu, yurda döndü

CEV Şampiyonlar Ligi Üstün Finali’nde İtalya takımı Carraro Imoco’ya 3-2 yenilerek ikinci olan VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu, yurda döndü.

Müsabakanın oynandığı İtalya’nın Verona kentinden kalkan uçakla İstanbul Havalimanı’na ulaşan kadro kafilesini, yetkililer çiçeklerle karşıladı.

Havalimanında açıklamada bulunan VakıfBank Genel Menajeri Neslihan Demir Güler, salgın nedeniyle çok kuvvetli bir dönem geçirdiklerini belirterek “Bütün kadrolar ve oyuncular çok zorlandı. Bizim ekibimiz da hissesine düşen zorluğu aldı. Birçok defa yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandık. Oraya gitmeden evvel de Kovid-19 geçirdik. Bizim için güçlü bir süreçti ancak en sonunda final maçına çıkıp gayretimizi verdik. Ya kazanıyoruz ya kaybediyoruz, bu sefer biz kaybettik. Rakibimiz değerli ve her vakit rekabetten keyif aldığımız bir rakip.” tabirlerini kullandı.

VakıfBank’ın her sene tüm kupalara talip olduğunu vurgulayan Neslihan Demir Güler, “Beşinci şampiyonluğumuzu bir sene daha ertelemiş olduk. Bu bir çıkmaz sokak değil. Gelecek dönem da elimizden gelenin en güzelini yapıp tekrar Muhteşem Final’e kalmak için çalışacağız. Önümüzdeki dönem da tüm kupaları kazanmak için çalışmalara başlayacağız. Her vakit kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Kadro kaptanı Melis Gürkaynak ise final maçında çok yeterli çaba ettiklerini kaydederek “İki yıldır bu maçı bekliyorduk. 3-2 kaybettik. Ucu ucuna kaybettiğimiz bir maç olunca hepimiz çok kötüyüz. Skora çok katkı yapabilen oyuncuları var. Bizim de birebir formda. Bizden uygun bir grup olduklarını söyleyemem. Biz daha düzgün bir grubuz lakin bu düzeyde 3-2 kaybedilen bir maçta bazen yazı tipe üzere de oluyor. O yüzden üzgünüm. Dilerim gelecek dönemlerde 5. kupayı ülkemize getiririz. Her dönem başında VakıfBank olarak bütün kupalara adayız. VakıfBank formasıyla her maçı kazanmak için alana çıkıyoruz. Bizim için rakip fark etmiyor. Tek amacımız maçları kazanıp sonunda kupaları kulübümüze getirmek.” değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Comment